Architekt i Architekci Dąbrowa Górnicza

Tkanina na okno

Tkanina na okno

Post by relatedRelated post

Dekoracja okna to dziś nie tylko ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. To sztuka odmieniania wnętrza. Można wybierać zarówno pośród lekkich firan jak i grubych zasłon dopasowując materiał do preferowanej przepuszczalności światła. Wiszące tkaniny wyglądają przytulniej niż rolety czy żaluzje.

Funkcja pomieszczenia a materiał

W sypialni najlepiej sprawdzą się zasłony nie przepuszczające promieni słonecznych np. wytworny atłas. W salonie można w ogóle zrezygnować z zasłaniania, jeżeli okna pokoju wychodzą na ogród. Jednak pokój dzienny dobrze prezentuje się też w półprzezroczystych tkaninach np. w tiulu lub zasłonie sznurkowej. W pomieszczeniu dzieci najpierw zwraca się uwagę na kolor, a potem dopiero materiał. Kolory wpływają na samopoczucie dzieci. Najlepiej wybrać lekkie, jasne tkaniny z wzorem. Zasłony są za ciężkie do pokoju najmłodszych domowników. W pomieszczeniu, w którym mieszka mały alergik mogą być uciążliwe, ponieważ gromadzą wiele roztoczy. W dziecięcym pokoju sprawdzi się poliester w połączeniu z bawełną.

Styl wnętrza

Wybór odpowiedniej tkaniny związany jest nie tylko z funkcją pomieszczenia, ale także stylu aranżacji. Styl rustykalny czy angielski dobrze wygląda w połączeniu z bawełnianymi tkaninami w drobny wzorek w kwiaty lub w kratkę. Do wnętrza glamour pasuje słyszący materiał w intensywnym kolorze np. tiul w kolorze śliwki lub czerwona satyna. Projektowaniu mieszkania po włosku to sięgnięcie po delikatne materiały w ciemnych kolorach, które dodadzą klasy wnętrzu. W tym stylu okno jest tłem – najważniejsze są gustowne meble i atłasowe narzuty. Styl wiejski lub ekologiczny tworzy udaną aranżację z naturalnymi tkaninami- lnem i bawełną. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej zawiesić zasłony w stonowanym kolorze pozbawione marszczeń. Do takich pomieszczeń pasują karnisze ze stali nierdzewnej lub chromowanej. W każdym stylu należy kierować się umiarem. Bezpiecznym rozwiązaniem są jednokolorowe tkaniny w takim samym odcieniu jak sofa czy dywan.

Tkanina na okno
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About